Ceramiczna ochrona powierzchni lakiernicznej

Ceramiczna ochrona powierzchni lakiernicznej

Każdy samochód jest dla kogoś wyjątkowy

Mianem wyjątkowych aut bardzo często charakteryzuje się samochody najdroższe, te jakie są niedostępne dla przeciętnego Kowalskiego. Są one poniekąd wyjątkowe, jednak czy nie każde auto takie jest? Każdy właściciel samochodu uważa swój pojazd za dobry i chce, aby inni też tak uważali. Chce mieć atrakcyjne auto. Dlatego trzeba o taki samochód odpowiednio zadbać. Kluczową kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie samochodu przed wszystkimi trudami, jakie może napotkać. I w Polsce ich nie brakuje, dziury, kamyki odpryskujące na drogach, inni kierowcy, szkody parkingowe oraz często zmieniające się niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiają, że zadbanie o lakier i ogólnie o auto nie jest dobre. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest zabezpieczenie ceramiczne. Ta specjalistyczna ochrona lakieru samochodowego utrzymuje się na aucie przez tak długi czas i jest o wiele bardziej odporna od tradycyjnego woskowania. Co więcej, jest to najbardziej odporna ochrona lakieru samochodowego dostępna na rynku. Cena nie jest najniższa, lecz jeśli przeliczymy wszystkie korzyści płynące z tego rozwiązania wcale nie wydaje się duża. Nakładając powłokę ceramiczną zaoszczędzimy na częstym myciu, woskowaniu oraz prawdopodobnych wizytach u lakiernika. Sprawdzoną firmą detailingową wykonującą usługę zabeczpieczenia ceramicznego znajdziecie tutaj – https://www.shineondetailing.pl/ceramiczna-ochrona-lakieru

Na czym to polega

Musimy zacząć od tego, że największymi zaletami powłoki ceramicznej są trwałość na zużycie, jej twardość oraz gładkość. Nałożenie powłoki ceramicznej na lakier powoduje pojawienie się na nim delikatnej i niewidocznej warstwy, która ma około 2-3 mikrony grubości. Zapewnia ona wspaniałą izolację między powłoką lakierniczą a wszelkimi niekorzystnymi działaniami zewnętrznymi jak np. promieniowanie UV, sól drogowa, warunki atmosferyczne oraz wszelkie drobne usterki takie jak zadrapania czy odpryski na lakierze. Nałożenie takiej powłoki bez wątpienie najlepiej zlecić specjalistom od auto detailingu. Wiadomo, są dostępne filmiki instruktażowe jak to zrobić, stąd pewnie zadajesz sobie pytanie „po co?”. Po pierwsze, posiadają oni niezbędne doświadczenie liczone w setkach przepracowanych godzin nad najróżniejszymi samochodami w najróżniejszym stanie. Po drugie, wykorzystują tylko najwyższej jakości i sprawdzone przez siebie preparaty. Po trzecie, posiadają pomieszczenia, które są w pełni dostosowane do pisanych prac. Nakładanie ochrony ceramicznej nie jest wcale łatwe. Musi się ono pracować na doskonale oczyszczonym i odtłuczonym lakierze. Już do samej tej czynności potrzebujemy miejsca zamkniętego oraz niezbędnych narzędzi i preparatów.

Czego się spodziewać

Po nałożeniu ceramiki na lakier możemy spodziewać się wielu rzeczy. Po pierwsze – doskonałej powierzchni ochronnej na samochodzie. Zabezpieczeniu przed promieniami UV, które są predyspozycję do powodowania, że lakier traci głębię i kolor. Po drugie, ochrony przed mikrorysami, które powstają od drobnych kamyczków na ulicy lub szkód parkingowych. Po trzecie, samochód będzie miał tzw. Efekt lustra. Po nałożeniu powłoki auto będzie pięknie odbijało światło, co daje niesamowity efekt i robi ogromne wrażenie na każdym samochodzie, nieważne czy toż nowe auto z salonu czy kilkuletnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × four =