
Regały półkowe informacje i zalety
Sprawdzone regały półkowe
Każdy, kto chociażby w najmniejszym stopniu interesuje się logistyką, czy też magazynowaniem wie, że dla klienta niezdecydowanego, który nie do końca wie, co będzie składowane w jego magazynie najlepszym rozwiązaniem bez wątpienia będą regały półkowe. Budżetowe rozwiązanie, które dobrze wygląda i spełnia swoją rolę w stu procentach. Warto jednak wiedzieć o tym, że regały półkowe doskonale sprawdzają się także w wielu innych miejscach, a nie tylko w magazynach. Są bardzo popularne przede wszystkim w sklepach, warsztatach samochodowych oraz w bibliotekach. Dzięki szeregowi udoskonaleń i modyfikacji producent może tak dostosować regał do zamówienia, aby oferował najwyższy poziom wydajności, jakości i bezpieczeństwa.
Najpopularniejsze modyfikacje
Do najpopularniejszych modyfikacji należą przede wszystkim ściany boczne i tylne do regałów, które zwiększają bezpieczeństwo pracowników i składowanych towarów. Oprócz tego, bardzo często w przypadku chęci składowania niewymiarowych towarów dodatkowo zamawia się profilowanie półki regałowe, dzięki czemu towary składowane są stabilnie i nie ma ryzyka ich upadku i uszkodzenia. Ponadto, klienci często zamawiają przerobione dolne półki na szuflady wysuwane, w których składuje się towary małe oraz dokumentacje składowanych na wyższych półkach przedmiotów. Wyposażając cały magazyn w regały półkowe bardzo często jeden lub dwa segmenty przerabiane są na szatnie pracownicze zapewniając pracownikom miejsce do przebierania się i pozostawiania swoich rzeczy.
Inne możliwości
Oczywiście, mimo uniwersalności i świetnych opinii nie zawsze regały półkowe będą najlepszym i najbardziej wydajnym rozwiązaniem. Przykładowo, jeśli chcemy składować w magazynie towary spaletyzowane to najlepszym rozwiązaniem będzie zakup regałów paletowych, które są dostosowane właśnie do tego typu towarów. Oczywiście, nie oznacza to, że do magazynu trzeba wybrać tylko jeden, jedyny rodzaj regałów i się go trzymać. Nic nie stoi na przeszkodzie dodatkowego zakupienia kilku regałów półkowych w razie dostawy pojedynczych towarów lub w celu przerobienia ich na szatnie lub archiwum dokumentacji towarów magazynowych. Zastosowań jest wiele, a dzięki modyfikacją można regały półkowe dostosować do każdego rodzaju towarów.